Czym zajmuje się firma Termolan?

Na polskim rynku produktów i urządzeń do skutecznego klejenia, działa bardzo wiele różnych spółek oraz przedsiębiorstw. Zajmują się one produkcją klejów, urządzeń oraz systemów, dzięki którym te kleje można nakładać w sposób skuteczny na różne powierzchnie tworząc wydajne, solidne, trwałe i bezpieczne połączenia.

Jedną ze znanych polskich firm reprezentujących tę branżę jest spółka Termolan. Posiada ona siedzibę we Wrocławiu, ale jej zakłady działają również na terenie Czech oraz Słowacji. Warto dodać, że spółka ta w 2015 roku stała się członkiem międzynarodowej grupy Bühnen, która również zajmuje się dostarczaniem swoim klientom najlepszych preparatów, urządzeń oraz systemów wykorzystywanych w klejeniu przemysłowym.

Wysokiej jakości kleje od Termolan

W związku z powyższym połączeniem sił, oferta firmy Termolan stanowi jednocześnie ofertę firmy Bühnen. Jej podstawę stanowią oczywiście różnego rodzaju kleje termotopliwe, które posiadają stałą konsystencję i zamieniają się w płynny klej dopiero po ich podgrzaniu do odpowiedniej temperatury. Są to tak zwane kleje hot melt, które nakłada się na powierzchnię przy pomocy specjalnego pistoletu lub innego urządzenia albo systemu. Asortyment klejów firmy Termolan oraz Bühnen jest bardzo obszerny i można w nim znaleźć różne rodzaje wyrobów, takich jak:

 

  • Kleje termotopliwe avenia.
  • Kleje termotopliwe EVA.
  • Kleje bazujące na poliolefinie.
  • Kleje termotopliwe PA.
  • Kleje wiecznie żywe.
  • Reaktywne kleje termotopliwe.
Czytaj również  Czy aromaterapia jest skuteczna?

Generalnie asortyment marki Bühnen, w skład której wchodzi firma Termolan obejmuje ponad 500 gatunków klejów oferujących różne parametry przyczepności, schnięcia, łatwości aplikacji, itp. Dzięki temu można je bardzo dokładnie dopasować do konkretnych oczekiwań użytkowników oraz do wielu różnych zastosowań.

Nowoczesne urządzenia klejące

W bogatej ofercie firmy Bühnen oraz Termolan można również znaleźć urządzenia służące do roztapiania kleju oraz aplikowania go na gorąco na różne powierzchnie i tworzenia w ten sposób bardzo wydajnych i niezwykle trwałych połączeń. W sprzedaży można znaleźć ręczne pistolety pneumatyczne z cyfrową regulacją temperatury oraz lekkie pistolety mechaniczne zapewniające komfortową pracę. Oprócz tego oferta obejmuje różne urządzenia zbiornikowe oraz sprzęt służący do topienia kleju w beczkach albo z opakowania. Sprzęt ten działa bardzo wydajnie i nadaje się do wielu zastosowań przemysłowych, a także domowych.

Zastosowanie produktów Termolan

Wspomniane wyżej kleje oraz urządzenia proponowane przez firmy Bühnen i Termolan znajdują szerokie zastosowania w wielu różnych branżach. Praktycznie wszędzie trzeba coś naprawić lub skleić, więc zróżnicowane kleje oraz urządzenia klejące i roztapiające znajdują szerokie zastosowanie. Można z nich korzystać w branży opakowań, florystyce, produkcji pianek, filtrów, etykietowaniu, w branży elektrycznej, budowlanej, samochodowej, w przemyśle elementów z betonu oraz meblowym oraz w wielu innych branżach. Wszystkie oferowane urządzenia i kleje charakteryzują się wysoką jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *