Znane marki sztućców

Sztućce stanowią nieodłączny element każdej kuchni. Powinny być funkcjonalne, estetyczne oraz wytrzymałe. Istnieje wielu polskich producentów, którzy wytwarzają wysokiej jakości sztućce – odporne na zarysowania i bogato zdobione. Sprawdźmy zatem w jakie marki warto zainwestować.

Szukając najlepszych marek produkujących sztućce, warto zainteresować się polskimi wyrobami, które jakością nie różnią się od zagranicznych projektów. Polskie firmy mają długoletnią tradycję, sprawdzone sposoby produkcji, a ich sztućce zachwycają odbiorców bogactwem wzornictwa.

Sztućce hefra – polska precyzja

Na polskim rynku wyróżniają się przede wszystkim 2 czołowe marki, będące symbolem szlachetnego wzornictwa, wysokiej jakości oraz niezwykłego kunsztu wykonania. Niewątpliwie należą do nich sztućce hefra – produkowane w Warszawskiej Fabryce Platerów – zakładzie o ponad 190-letniej tradycji, który przez lata swojej działalności został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami. Możemy tutaj zamówić zarówno galanterię stołową wykonaną z czystego srebra, jak również wysokiej jakości platerowane elementy, które zachwycą gości i będą mogły być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto zauważyć, że sztućce hefra są w większości wykonywane ręcznie, co zapewnia znakomitą jakość i długowieczność zastawy stołowej. Piękne wyroby są obrabiane i grawerowane w Polsce, a do produkcji używa się najwyższej jakości komponentów – srebra próby 999, 925, a także stali szlachetnej. W kolekcji znajdziemy srebrne sztućce hefra ozdobione oksydą, która zabezpiecza materiał przed korozją, a jej matowe wykończenie imituje antyczne akcesoria kuchenne.

Bogaty asortyment z pewnością zaspokoi najbardziej wybredne gusta – sztućce hefra nawiązują zarówno do motywów antycznych, roślinnych, jak i bardziej minimalistycznych wzorów. Wielbiciele widelców i noży o bogato zdobionych rękojeściach również znajdą coś dla siebie.

Gerlach – tradycja i minimalizm

Wybierając szlachetną galanterię stołową warto także zainteresować się akcesoriami sygnowanymi logiem Gerlach – marki powstałej w 1760 roku w Kuźnicach Drzewickich. Podobnie jak sztućce hefra, również Gerlach należy do czołówki polskich producentów – o wieloletniej tradycji i wykwintnej formie wyrobów. Obecnie wśród produktów marki znajdziemy wiele kolekcji – zarówno te nawiązujące do antycznego wzornictwa, jak i nowoczesne sztućce wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej 18/10. Możemy wybierać spośród wieloelementowych kompletów obiadowych – zawierających oprócz widelców i noży również łyżki wazowe czy łopatki do tortów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także komplety deserowe czy łyżeczki do herbaty. Podobnie jak sztućce hefra – również Gerlach idealnie nadaje się na prezent, np. z okazji ślubu czy chrzcin. Marka z roku na rok poszerza swój asortyment, oferując obecnie wysokiej jakości patelnie z powłoką ceramiczną, noże szefa kuchni oraz zestawy garnków.

Widzimy zatem, że zarówno sztućce hefra, jak i Gerlach zachwycają odbiorców wysoką jakością wykonania, a długoletnia tradycja idzie w parze z niezwykłym kunsztem.