Sposób na oszczędzenie miejsca – łóżka piętrowe

Łóżka piętrowe to meble, które idealnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Najczęściej tego typu produkty są wybierane do pokojów dziecięcych – rodzeństwo dzielące wspólnie pomieszczenie może zyskać przestrzeń do zabawy. Często łóżka piętrowe umieszczane są także w hostelach, pensjonatach czy schroniskach dla młodzieży.

Łóżka piętrowe dla dzieci

Osoby posiadające małe mieszkania wiedzą, jak ważna jest odpowiednia organizacja. Rodzice jedynaków zwykle nie mają problemu z przygotowaniem miejsca do spania dla swojej pociechy. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy w rodzinie pojawia się kolejne dziecko, a w mieszkaniu brakuje miejsca na wstawienie dodatkowego łóżka. Na szczęście jest sposób na to, aby pokonać te przeciwności. W sklepach meblowych można znaleźć łóżka piętrowe. Dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli, stąd konsumenci mają szeroki wybór i mogą zakupić produkt, który jest nie tylko trwały, ale też pasuje do wnętrza i podoba się dzieciom. Producenci oferują meble w różnych kolorach, modele nawiązujące do postaci z bajek czy komiksów. Niemniej jednak dużą popularnością cieszą się łóżka piętrowe o uniwersalnym, prostym wyglądzie. Dzieje się tak, ponieważ mogą one służyć dziecku także wtedy, kiedy będzie ono większe.

Jak wybrać łóżko do pokoju dziecięcego?

Kupując łóżko piętrowe do pokoju pociechy, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wykonanie. Producenci wykorzystują do produkcji najczęściej drewno. Powierzchnia mebla musi być odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry wywołanych w wyniku ukłucia drzazgą. Łóżka piętrowe dla dzieci muszą mieć także barierki o odpowiedniej wysokości. Elementy te gwarantują bezpieczeństwo w trakcie snu. Kolejną ważną częścią produktu jest drabinka. Powinna być ona wyposażona w poręcze, aby dziecko mogło swobodnie wspiąć się na łóżko. Aby zapewniać odpowiednią wygodę,łóżka piętrowe muszą mieć odpowiednio dobrany do wieku i potrzeb dziecka materac. Podczas wizyty w sklepie można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który z pewnością pomoże wybrać odpowiedni produkt.

Organizacja przestrzeni w hostelach i akademikach

Łóżka piętrowe znajdują także zastosowanie w hostelach, schroniskach młodzieżowym czy akademikach. Na małej przestrzeni można zorganizować miejsce do spania dla wielu osób, co dla prowadzących noclegownie ma duże znaczenie. Tego typu rozwiązanie jest także atrakcyjne dla osób korzystających z usług hostelu, ponieważ pozwala zmniejszyć koszt pobytu w danym miejscu. Porównując ceny pojedynczych pokoi, a tych przeznaczonych dla kilku osób, można zauważyć znaczącą różnicę.

Kupując łóżka piętrowe do punktów noclegowych, warto zdecydować się na produkt dobrej jakości. W innym wypadku może się okazać, że mebel szybko straci swój atrakcyjny wygląd, więc nie będzie wyglądał zachęcająco. Może wpłynąć to na późniejszą negatywną ocenę miejsca przez osoby je odwiedzające.