Jaką nakładkę z pianki termoelastycznej wybrać?

Wielu z nas narzeka na komfort snu. Zdarza się, że śpimy na sofie, a ta jeszcze wygląda całkiem dobrze, ale śpi się na niej niewygodnie. Czasami nowy materac okazuje się być błędnym wyborem, a że kosztował dużo, nie chcemy kupować nowego. Co zrobić w takiej sytuacji? Na szczęście, możemy kupić specjalne nakładki na materac. Która z nich będzie dobra?

Po co kupuje się nakładki na materac?

Materace nawierzchniowe pełnią funkcję nakładki na materac, za pomocą której możemy zmodyfikować twardość i właściwości powierzchni spania. W zależności od potrzeb, można uzyskać powierzchnię miękką lub twardą, zapewniając sobie lepszy komfort snu. Świetnie sprawdzą się także jako nakładka na wersalkę czy kanapę, wyrównując jej mankamenty. Dzięki nakładce śpimy na równej powierzchni o odpowiednim stopniu twardości i sprężystości. Materac nawierzchniowy to nieduży wydatek, a możemy dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb i osiągnąć pożądany efekt. Taka nakładka ma dużo praktycznych zastosowań, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca i możemy ją schować.

Rodzaje nakładek na materac

W sklepach znajdziemy materace nawierzchniowe z pianki poliuretanowej, lateksowej lub termoelastycznej. W modelach wykonanych z pianki poliuretanowej wykorzystuje się piankę o dużej wytrzymałości, która świetnie sprawdza się zarówno jako warstwa ochronna, ale również korygująca. Materace z pianki lateksowej mają za zadanie skorygowanie niewygodnej powierzchni, ponieważ lateks zapewnia świetne wsparcie ciała. Jest też materiałem antyalergicznym, więc takie nakładki na materac będą idealnym wyborem dla alergików. Materace z pianki termoelastycznej to dobry wybór dla tych, którzy lubią miękkie podłoże do spania. To także świetne nakładki rehabilitacyjne dla obłożnie chorych. Nadają twardość i wyrównują nakładki z matą kokosową. Są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie odkształcenia oraz idealne dla alergików ze względu na swoje antyalergiczne i antygrzybiczne właściwości. Na twardy materac można położyć nakładkę z lateksu, która jest sprężysta, ma właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i ortopedyczne oraz wyjątkową odporność na deformacje. Lateks zapobiega gromadzeniu się kurzu, roztoczy i grzybów. W walce o zdrowy kręgosłup sprawdzają się poliuretanowe nakładki na materac, które nadają sztywność staremu materacowi czy wersalce, wyrównując ich powierzchnię. Nieco droższe są materace nawierzchniowe z formatką stretchpocket, które mają wkład sprężynowy.

Cechy nakładek na materac z pianki termoelastycznej

Nakładki z pianki termoelastycznej są dość miękkie i świetnie sprawdzą się, gdy lubimy spać na miękkim materacu. Powszechnie polecana pianka VISCO precyzyjnie dopasowuje się do anatomii naszego ciała, gdyż reaguje na nacisk oraz na temperaturę. Pod ich wpływem zmienia swoje właściwości, czyli robi się miękka, eliminując nacisk i napięcia ciała, co zapewnia dobry sen. Nakładki na materac są idealnym rozwiązaniem, gdy nie chcemy pozbywać się kanapy, sofy czy też materaca, a chcemy spać wygodniej. Wybierzmy materac z pianki termoelastycznej, a poczujemy się jak w niebie.