Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim?

Piękne meble są ozdobą mieszkania, ale charakteru dodają mu dodatki. Jeśli nie lubimy figurek czy obrazów, możemy zamontować piękne lampy. Urządzając mieszkanie zdecydujmy się na styl, który nigdy nie wychodzi z mody, czyli styl nowojorski. Nie może on istnieć bez stali i szkła, więc idealnym jego dopełnieniem będzie lampa Eglo Cabo.

Jak wygląda mieszkanie urządzone w stylu nowojorskim? 

Mieszkanie w stylu nowojorskim jest pełne szlachetnego drewna i niklu, a dominują w nim eleganckie barwy. Od pewnego czasu styl New York nieco ewoluuje i w miejsce drewnianych mebli pojawiają się meble ze szkła i metalu, które są wizualnie lżejsze ale nadal wytworne i klasyczne w kształcie. W ten sposób styl ten dopasowuje się do oczekiwań współczesnych ludzi, którzy nawet w klasycznych wnętrzach chcą mieć akcenty z nowoczesnych materiałów. Do takiego wnętrza świetnie pasuje stalowa lampa Eglo Cabo, która ma formę dyskretnego plafonu. W rodzinie tych lamp są mniejsze lub większe plafony, które podkreślają urodę szlachetnych tkanin. Nie może zabraknąć dywanu, zasłon i poduszek, dzięki którym wnętrze staje się bardzo przytulne.

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim?

Przygodę ze stylem nowojorskim można rozpocząć w salonie, gdzie warto stworzyć wygodną przestrzeń wypoczynkową, z sofą i stolikiem kawowym w roli głównej. Wybierając meble, postawmy na tradycyjną gładką sofę, do której możemy dobrać wzorzyste poduszki. Idealne będą zdecydowane barwy – nasycone, ale stonowane, na przykład ciemna zieleń, bordo, granat. We wnętrzach w stylu nowojorskim można postawić również na połysk. Błyszczące mogą być nie tylko meble i dodatki, ale również tkaniny. Dzięki nim wnętrze wyda się bardziej luksusowe i eleganckie, a odbijające się od nich światło doda pomieszczeniu odrobinę blasku. Błyszczący niech będzie także plafon Eglo Cabo.

Nieodłącznym elementem wnętrza w stylu nowojorskim są bowiem elementy niklowane, które świetnie komponują się ze stalą. Szlachetny wygląd niklu, jego połysk i elegancja sprawiają, że wnętrze staje się jeszcze bardziej eleganckie. Dekoracje niklowane mogą występować w roli dodatków takich jak lampy, klamki czy uchwyty. Do Eglo Cabo będzie pasować niklowana podstawa po lampę, która w ciągu dnia będzie zdobiła pomieszczenie, a wieczorem, gdy lampa będzie zaświecona, pięknie odbije światło żarówki. Niklowane elementy mogą stanowić element stolika, szafki czy podnóżka. Nikiel świetnie wygląda bowiem w zestawieniu ze szlachetnymi gatunkami drewna. Mogą być z niego wykonane nogi do stolika, którego blat zrobiony jest z polerowanego orzecha amerykańskiego. W nowocześniejszych aranżacjach drewno zastąpione jest przez szkło. Wnętrza w stylu nowojorskim są klasyczne i eleganckie, a świetnie pasują do nich nowoczesne, ale szlachetne w wyglądzie lampy Eglo Cabo.